O OBCI

Stará Huť je obec ležící v jižní části Středočeského kraje asi 2 km východně od Dobříše a 20 km východně od okresního města Příbram. Rozkládá se na úpatí Brd při řece Kocábě, nadmořské výšce 352 m. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1674 (viz Historie obce).

Občanská vybavenost a sportovní vyžití

V obci najdeme služby odpovídající její velikosti - základní školu, mateřskou školu, poštu, obchod s potravinami, několik různých restaurací. Na většinu úřadů, k lékaři, na větší nákupy nebo do zaměstnání dojíždí občané většinou do Dobříše (resp. do Příbrami). Na obecním úřadu mohou obyvatelé využít služeb Czechpointu. Dále je v budově k dispozici počítač s přístupem na internet. Ve Staré Huti se nachází fotbalové a házenkářské hřiště, 3 dětská hřiště a nově vybudované víceúčelové hřiště, které je přístupné veřejnosti a dále je využíváno pro potřeby školy. Pro sportovní vyžití i veřejnosti je k dispozici také školní tělocvična.

Rekonstrukce veřejného osvětlení

Jak jste již jistě zaregistrovali, koncem loňského roku 2016 došlo v části obce k výměně svítidel veřejného osvětlení. Práce by měly být téměř dokončeny. Očekáváme pochopitelně ekonomický dopad této akce, tedy zásadní úsporu elektrické energie. S ohledem na skutečnost, že obec na tuto akci obdržela finanční dotaci na 95 % celkových nákladů z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Fondu rozvoje obcí a měst, byly i náklady na svítidla pro obec v této chvíli minimalizovány. Celkovou výši dotace zveřejníme po závěrečném vyúčtování akce. Dalším pozitivním dopadem je zkvalitnění osvětlení a omezení rozptylu světla.

Máte-li připomínky k nasměrování světel apod., neváhejte nás kontaktovat.

Předpokládáme, že v letošním roce budeme pokračovat v části obce „nad kolejemi“ včetně Krásného života. Rádi bychom také doplnili lampami veřejného osvětlení některé dosud neosvětlené ulice.