Obec Stará Huť
Stará Huť

 

 

VÍTEJTE NA OFICIÁLNÍCH STRÁNKÁCH OBCE STARÁ HUŤ

Stará Huť je obec ležící v jižní části Středočeského kraje asi 2 km východně od Dobříše a 20 km východně od okresního města Příbram. Rozkládá se na úpatí Brd při řece Kocábě, nadmořské výšce 352 m. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1674.

Návštěva hodnotící komise soutěže Vesnice roku v roce 2015

V letošním roce jsme se přihlásili do soutěže Vesnice roku

V úterý 19. května navštívila naší obec hodnotitelská komise, která čítala 10 členů. Komisi na obecním úřadu přivítal pan starosta Petr Dragoun a tím začal dvouhodinový program, který měl předvést naší obec tak, jak skutečně žije. Nejprve si všichni prohlédli nově zrekonstruovanou knihovnu, kterou nám přijely podpořit i zástupkyně Okresní knihovny v Příbrami. Následovala návštěva klubovny, kde se sešla většina členů Klubu důchodců ke své pravidelné kávičce a kartám. Pro tuto událost přišly také zahrát děti hudebního kroužku základní školy na flétny. Komise poté strávila čas v obřadní síni obecního úřadu, kde byly připraveny k nahlédnutí kroniky - obecní, Sboru pro občanské záležitosti, Klubu důchodců, fotoalba Sboru dobrovolných hasičů, obou sportovních klubů – házená i kopaná, Místního kulturního střediska včetně spolku DEHHET a další fotoalba dokladující jak společenské a kulturní, tak i investiční a stavební akce v naší obci. Vše bylo doprovázeno projekcí dalších fotografií a ukázkou obřadu vítání občánků. Pan starosta seznámil přítomné s koncepčními dokumenty obce a v krátkosti nastínil aktivity jak obecního úřadu, tak také všech spolků a organizací v obci působících.

Poté jsme se procházkou Dělnickou ulicí přes náves a ulicí Družstevní, kde se komise zastavila v parčíku u Koulů a obdivovala krásně upravené veřejné prostranství, vydali do školy. Zde byla připravena výstava výrobků modelářského a výtvarného kroužku a děti v roli průvodců vedly komisi po jednotlivých třídách školy. Seznámily je s prací dětí jak v průběhu vyučování, tak po dobu družiny a v rámci mimoškolních aktivit. Ve škole právě probíhal Dramatický kroužek, takže jsme mohli být přítomni zkoušky divadelního představení, na které se můžeme v brzké době těšit. Na víceúčelovém hřišti probíhal trénink házenkářského družstva děvčat a v tělocvičně florbalu.

Pak už jsme museli nasednout do aut a vyrazit do Památníku Karla Čapka, kde jsme téměř bleskovou rychlostí prohlédli zahradu s divadelním podiem a někteří členové komise také uskutečnili patrně nejrychlejší exkursi, jakou Památník asi ještě nepamatuje. Nicméně většina z nich si stihla na kouzelných podkovách přát svá tajná přání. Přejeme jim jejich splnění! Krátkým představením Naučné stezky Karla Čapka jsme tento prostor opustili.

Pak už jsme se jen na malou chviličku zastavili v zahradě mateřské školy, kde měly děti svůj běžný odpolední program. Tím byl dvouhodinový limit vyčerpán a nezbylo než poděkovat za návštěvu a komise vyrazila do další obce.

Přesto, že celé dopoledne pršelo, během návštěvy komise se vyjasnilo a dokonce vyšlo i sluníčko.

Ať už soutěž pro naši obec dopadne jakkoli, pomohla nám taková rekapitulace vyjasnit některé skutečnosti, které většinou přijímáme jako samozřejmost. Není totiž jediný měsíc, snad kromě prázdninového července - ale i tam se občas uskuteční nějaké divadelní představení, kdy by se v naší obci nekonala nějaká akce, ať už pořádaná obecním úřadem, nebo některým ze spolků, případně za spolupráce několika dohromady. Kolik lidí se vždy obětavě podílí na realizaci těchto akcí a kolik lidí ji pak navštíví a věnuje svůj volný čas setkání se sousedy, přáteli, známými.

Na druhou stranu je škoda, což se také v této souvislosti ukázalo, že ne všechny akce jednotlivých spolků, nebo i pořádaných obecním úřadem, jsou dostatečně prezentovány, ačkoliv si to rozhodně zaslouží. Vždyť uspořádat jakoukoli akci je téměř vždy spojeno s velkým úsilím na úkor volného času jednotlivých aktérů. A také je dobré dostatečně archivovat záznamy z těchto akcí jak v digitální, tak ale i v papírové podobě.

Děkujeme všem, kteří se jakkoli podíleli na přípravě programu pro komisi, poskytli materiály, kroniky, nebo byli osobně přítomni. Děkujeme dětem i paní učitelkám základní a mateřské školy za jejich práci a přípravu programu. Velký dík patří i členkám Klubu důchodců, které svou přítomností a dobrou náladou přispěly k navození příjemné atmosféry. Poděkování patří také všem členům spolků, kteří by tou dobou jinak byli v zaměstnání, že si vše zorganizovali tak, aby mohly být přítomni a podpořit obec.

 

Petr Dragoun, Marie Guillenová
Fotogalerie

Datum vložení: 20. 5. 2015 10:30
Datum poslední aktualizace: 15. 1. 2021 10:33
Autor:

Občan

Odkazy

Město Dobříš
Brdy-Vltava
Czech POINT

Předpověď počasí

dnes, úterý 18. 5. 2021
slabý déšť 14 °C 8 °C
středa 19. 5. slabý déšť 12/6 °C
čtvrtek 20. 5. slabý déšť 12/4 °C
pátek 21. 5. oblačno 17/5 °C

Anketa

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Potřebujete pomoc?

Záchranný kruh


Linka bezpečí

Evropská unie

Evropská unie

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR