Stará Huť je obec ležící v jižní části Středočeského kraje asi 2 km východně od Dobříše a 20 km východně od okresního města Příbram. Rozkládá se na úpatí Brd při řece Kocábě, nadmořské výšce 352 m. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1674.
původní osada byla založena pro horníky zdejších stříbrných dolů, v 19. století byla povýšena na královské horní město, v minulém století byly Březové Hory připojeny k Příbrami.
Těžba stříbra a doprovodných barevných kovů skončila v 70. letech 20. století a v několika důlních objektech bylo vybudováno unikátní hornické muzeum s mineralogickou sbírkou, vodním kolem, důlním vláčkem, přístupnými štolami atd. Vedle náměstí s kostelem sv. Vojtěcha, budovou školy a sochou sv. Jana Nepomuckého se nachází objekty bývalé šachty Marie, kde došlo v roce 1892 k důlní katastrofě. V jedné z dochovaných hornických chalup je expozice věnovaná životu horníků a každoročně jsou tu u příležitosti Velikonoc a Vánoc pořádány akce národopisného charakteru. Na návrší u staré cesty do Příbrami se nachází hornický kostel sv. Prokopa. V obci je dodnes dodržována tradice hornické prokopské pouti i jiné hornické zvyky. 49˚ 40` 52.85``N 13˚ 59` 16.18``E
HORNICKÝ SKANZEN - situován je v areálu historické Ševčinské šachty, zaražené roku 1813 na místě středověkého dolu už ze 16. století. Taky v původních báňských budovách dolu Vojtěch, založeného roku 1779 a dolu Anna, který vznikl v roce 1789. Svými expozicemi, vybudovanými v originálních hornických provozních a správních objektech vám přibližuje bohatou montánní minulost příbramského regionu, spjatou hlavně s těžbou ve stříbrorudním revíru, později uranovém ložisku a celé podbrdské železářské oblasti.